کمد دیواری اصلی‌ترین فضای هر خانه برای قراردادن لباس‌ها و وسایل شخصی است. در نتیجه چیدمان کمد دیواری به صورت مربت و منظم و فضاسازی مناسب می‌تواند دارای اهمیت خاصی باشد. البته بخشی از این کمد عموما برای قرارگیری کالای خواب مورد استفاده قرار می‌گیرد. این قسمت معمولا به شکل یک باکس خالی یا نهایتا به شکل یک کمد دو طبقه ساده مورد استفاده قرار می‌گیرد

بنابراین قسمت مربوط به نگهداری کالای خواب مانند تشک‌‌ها، پتوها، بالشت‌ها و… نیازی به قفسه‌بندی یا کشوبندی خاصی ندارد؛ اما آن بخش از کمددیواری که برای نگهداری انواع لباس و وسایل شخصی استفاده می‌شود نیاز به فضاسازی مناسب دارد.

در حالت عادی یک کمد بدون قفسه نمی‌تواند حجم قابل توجهی لباس یا وسیله را به شکل مرتب در خود جای دهد و در نهایت حجمی از لباس‌ها و وسایل روی یکدیگر تلنبار می‌شود که استفاده از آن‌ها بسیار سخت خواهد بود.

بنابراین اگر کمددیواری شما از قفسه‌بندی، کشو یا طبقه‌بندی چندانی برخوردار نیست تا پایان این مطلب با ما همراه باشید؛ چراکه قصد داریم ایده‌هایی را جهت چیدمان کمد دیواری به طور منظم و مرتب شرح دهیم.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-استفاده-از-باکس

1. استفاده از رخت‌آویز

راحت‌ترین گزینه‌ای که در چیدمان کمد دیواری بدون قفسه می‌تواند به شما کمک رخت‌آویز است. امروزه ده‌ها مدل رخت‌آویز مختلف وجود دارد که قابل نصب در کمددیواری هستند.

این رخت‌آویزها از نظر طرح انواع مختلفی داشته و عموما به نحوی طراحی می‌شوند که در عین کاربردی بودن حداقل فضا را اشغال کنند. به همین دلیل اغلب به شکل تاشو و کم‌جا طراحی می‌شوند.

این رخت‌آویزها در جنس‌های چوبی، پلاستیکی، فلزی و… تولید شده و این امکان را ایجاد می‌کنند که تعداد قابل توجهی لباس و وسیله را به شکل مرتب به آن‌ها آویزان کنید.

شما می‌توانید چند مدل مناسب رخت‌آویز متحرک، کم‌جا یا چندمنظوره را برای نظم‌دهی به پیراهن، شال و روسری، شلوار، کراوات، کیف و… در کمددیواری خود نصب کنید.

به این منظور بهتر است جهت نظم بهتر، لباس‌های حجیم و بزرگ را در انتها و قسمت فوقانی کمددیواری آویز کنید، به شکلی که تنها بخش انتهایی کمد را که کاربرد چندانی ندارد اشغال کنند.

HigerHome.com--چیدمان-کمد-دیواری-با-رخت-آویز

2. استفاده از سبد

یکی دیگر از ایده‌های کاربردی برای چیدمان کمد دیواری بدون قفسه و نظم‌دهی آن، استفاده از سبد است؛ به این منظور می‌توانید از چند سبد بزرگ و کوچک کمک بگیرید.

شما می‌توانید برای تیشرت‌های روزمره، جوراب‌ها، لباس‌های زیر، شلوارها و… سبد جداگانه در سایز مناسب انتخاب کنید. سبدها را بر حسب اولویت خود در کف کمد دیواری بچینید و از قسمت فوقانی برای آویز کردن لباس‌های غیر روزمره کمک بگیرید.

سبدهای پلاستیکی به این منظور انتخاب بهتری هستند چراکه جابجایی راحت‌تری دارند. ازطرفی اگر سبد درب‌دار باشد، می‌توانید سبدها را روی یکدیگر قرار دهید و از فضا به شکل بهتری استفاده کنید.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-سبد

3. استفاده از فایل کشویی

فایل‌های کشویی یک ایده کاربردی برای چیدمان کمد دیواری‌ بدون قفسه است. این فایل‌ها که عموما پلاستیکی هستند و در سایزهای متنوع و با تعداد کشو مختلف در دسترس می‌باشند.

شما می‌توانید متناسب با فضای داخلی کمد و وسایلی که قصد نظم‌دهی به آن‌ها را دارید، یک یا چند عدد از این فایل‌ها را در سایز مختلف داخل کمد گذاشته و از کشوهای آن‌ها برای نگهداری لباس و وسایل کوچک و بزرگ استفاده کنید.

مزیت این فایل‌ها، داشتن کشوهای محکم و تفکیک شده است. این کشوها برای نگهداری کیف، کفش، لوازم آرایشی بهداشتی، لباس‌زیر و حتی وسایل بزرگ‌تر قابل استفاده هستند.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-فایل-کشویی

4. استفاده از قفسه‌های آماده

امروزه قفسه‌های آماده‌ای در مدل‌ها و سایزهای مختلف وجود دارند که از جنس فلز، پلاستیک و… هستند. این قفسه‌ها به راحتی در خانه قابل منتاژ بوده و قسمت‌های مختلف آن به یکدیگر وصل می‌شوند.

با قرار‌دادن این قفسه‌های آماده در مدل و سایز مناسب درون کمد دیواری می‌توانید از رگال‌، آویز، استند، سبد و قسمت‌های مخالف آن برای چینش و نظم‌ بخشیدن به لباس و وسایل خود استفاده کنید.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-قفسه-آماده

5. استفاده از نظم‌دهنده

یکی دیگر از مواردی که به عنوان یک ایده در چیدمان کمد دیواری به شما کمک می‌کند، استفاده از نظم‌دهنده‌ها است. این نظم‌دهنده‌ها از جنس توری، برزنت، پارچه و… به شکل ساده و آویز هستند.

این وسیله را به شکل افقی کف کمد یا روی سطح موردنظر قرار دهید. نظم‌دهنده‌های مدل آویز را در قسمت‌های مناسب کمد آویزان کنید. می‌توانید در هر جیب یا قسمت این نظم‌دهنده وسایل یا لباس مختلف را بچینید.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-نظم-دهنده

6. استفاده از باکس‌های پلاستیکی

امروزه باکس‌های پلاستیکی‌ای که از قسمت جلو یا بالا درب‌خورده، در سایزهای مختلفی تولید می‌شوند. شما می‌توانید تعدادی از این باکس‌ها را در سایز مختلف تهیه کرده و وسایلی مانند کفش‌ها، اکسسوری، لوازم آرایشی بهداشتی و… را درون این باکس‌ها قرار دهید.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-باکس

7. استفاده از کیسه‌های وکیوم

اگر حجم زیادی لباس و وسیله دارید که مورد استفاده روزمره شما نیستند، برای نظم‌دهی آن‌ها و چیدمان کمد دیواری بدون قفسه از کیسه‌های مخصوص وکیوم‌دار کمک بگیرید.

این ایده برای لباس‌ها و لوازم فصلی فوق‌العاده است. به این منظور از چند پلاستیک وکیوم مخصوص استفاده کرده و وسایلی و لباس‌های بدون استفاده خود را در آن‌ها قرارداده و نهایتا کیسه را هواگیری کنید تا کمترین حجم را اشغال کند.

HigerHome.com-چیدمان-کمد-دیواری-با-کیسه-وکیوم

8. استفاده از قفسه کتاب

در یک ایده کاربردی و کم هزینه برای چیدمان کمد دیواری بدون قفسه می‌توانید از قفسه کتاب فلزی کمک بگیرید. این قفسه‌ها فضای طبقه‌ای مناسبی را برای وسایل مختلف که جاگیر هستند، به شما می‌دهد.

بنابراین، باتوجه به کمد خود قفسه کتاب فلزی را در طول عرض و تعداد قفسه مناسب درون کمد قرار دهید. سپس در هر قفسه از آن یکسری از وسایل خود را جای دهید.

HigerHome.com-کمد-دیواری-چیدمان-با-قفسه-کتاب

اگر تمایل به داشتن کمد دیواری ست با سرویس‌خواب را دارید، می‌توانید از مدل های ست سرویس‌خواب، کمد دیواری، آینه کنسول و … هیگرچوب دیدن کنید.

جمع‌بندی

اگرچه چیدمان لباس‌ها و وسایل در کمد دیواری بدون قفسه که یک باکس خالی محسوب می‌شود، در نگاه اول بسیار سخت است؛ اما با کمک فکر و به کارگیری ابزار و ایده‌ها می‌توان فضای داخلی کمد دیواری را به شکلی ساماندهی کرد که بیشترین حجم لباس و وسایل را با منظم‌ترین شکل ممکن در خود جای دهد.

به این منظور فقط باید توجه به مساحت کمد دیواری از المان‌های مخصوص نظم مانند باکس‌های پلاستیکی، رخت‌آویزهای چند منظوره و کم‌جا، رگال‌های متحرک، استندهای نظم‌دهنده و… را در قسمت‌های مناسبی از کمد دیواری استفاده کنید. به این ترتیب از فضای داخلی به صورت بهینه استفاده می‌کنید.

جدیدترین مدل‌های کمد دیواری را در اینستاگرام هیگر ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *