کاغذدیواری سه بعدی یا در اصطلاح 3D Wallpaper یکی از پراستفاده‌ترین انواع کاغذدیواری‌ها در چند سال اخیر است؛ این نوع دیوارپوش امکان دید فانتزی و عمیق را ایجاد می‌کند، چراکه طرح روی آن به شکل سه بعدی برروی کاغذ چاپ می‌شود.

بنابراین نقش و طرح روی این مدل کاغذ دیواری دارای حجم، بعد، عمق و زاویه است و به خوبی می‌تواند خطای دید ایجاد کند؛ اشکال روی این نوع کاغذدیواری حالت‌هایی از برجستگی و فرورفتگی داشته و بنظر واقعی می‌رسند.

اشکال و نقوش موردنظر در این مدل از وال‌پیپرها توسط تکنولوژی‌های مدرن و تجهیزات پیشرفته به شکل سه‌بعدی بر روی کاغذ پیاده شده و در نتیجه حالت واقع‌گرایانه‌تر و حرفه‌ای تری دارند؛ بنابراین به بیننده امکان عکس‌العمل بصری را می‌دهند.

امکان خلق تصاویر جذاب و متنوع در کاغذدیواری‌های سه‌بعدی بسیار بیشتر است، به همین دلیل امروزه تنوع بالایی از این مدل موجود بوده و به دلیل زیبایی ظاهری و جذابیت خیره‌کننده‌ای که دارند بسیار محبوب و پراستفاده می‌باشند.

HigerHome.com-جدیدترین-مدل-کاغذ-دیواری-سه-بعدی

انواع کاغذدیواری سه بعدی

کاغذدیواری‌های سه‌بعدی با استفاده از کاغذهای مخصوصی که مقاومت و بافت موردنیاز را دارند تولید می‌شوند؛ این کاغذدیواری‌ها بر روی کاغذهایی با کیفیت و جنس متفاوت قابل تولید هستند.

ازطرفی طرح یا نقش کاغذدیواری انواع بسیار مختلفی داشته و به مدل‌های فانتزی، اسپرت، طبیعت، کارتونی، مینیاتوری، صورت، تصاویر اشیاء و اجسام، حیوانات و… تقسیم می‌شوند.

در واقع امکان خلق هر نوع تصویری با این سبک وجود داشته و انتقال چشمی، عمق و ابعاد این کاغذدیواری‌های به روش‌های مختلفی ازجمله انواع زیر قابل اجرا است:

 1. کاغذدیواری سه‌بعدی برشی

اشکال و الگوهای موردنظر در این مدل ابتدا روی کاغذ، پیش‌ساخته شده و با حکاکی و برش به شکل سه‌بعدی تنظیم می‌شوند؛ این مدل کاغذدیواری، عمق، بعد و تراکم چشمی موردنیاز را عموما به واسطه خطوط و شیب‌های مختلف ایجاد می‌کند.

HigerHome.com-کاغذدیواری سه بعدی مدرن
 • کاغذدیواری سه‌بعدی پوششی

در این مدل از کاغذدیواری بُعدها علاوه بر طرح و الگو‌های سه‌بعدی، به واسطه لایه‌های برجسته و پوشش‌های اضافی نیز ایجاد می‌شوند؛ این مورد می‌تواند به کمک مواد و پوشش‌هایی از جنس مختلف ایجاد شود.

برای مثال در این مدل ممکن است از یک لایه پلاستیک مخصوص بر روی کاغذدیواری برای ایجاد بعد و عمق بیشتر استفاده شود؛ حتی ممکن است از متریالی مانند چوب، سنگ، فلز و… برای تنظیم حالت سه‌بعدی و واقع‌گرایانه‌تر نیز استفاده شود.

 • کاغذدیواری سه‌بعدی تورفتگی

در این مدل کاغذدیواری سه بعدی طرح و الگوی موردنظر به جهت ایجاد حالت سه‌بعدی به کمک تورفتگی‌ها و برجستگی‌ها ایجاد می‌شوند؛ طرح‌های این مدل عموما شامل قطعات کوچکی هستند که خاصیت تاج و تاب داشته و به القا عمق تصویر کمک می‌کنند.

اگر برای انتخاب رنگ مناسب کاغذدیواری دچار شک هستید و می‌خواهید بهترین گزینه را انتخاب کنید، راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای کاغذدیواری به شما کمک خواهد کرد.

HigerHome.com-کاغذدیواری-سه-بعدی-اتاقخواب

مزایای استفاده از کاغذدیواری سه‌بعدی

بدون شک کاغذدیواری سه‌بعدی یک جایگزین بسیار مناسب برای بسیاری از دیوارپوش‌هایی است که حالت برجستگی دارند؛ استفاده از این مدل کاغذدیواری می‌تواند مزایای زیر را داشته باشد:

 • زیبایی ظاهری و جذابیت خیره‌کننده باتوجه به حالت سه‌بعدی
 • امکان نصب راحت بر روی انواع دیوارها
 • امکان ایجاد دکوراسیونی متنوع و جالب‌ توجه در فضای داخلی
 • امکان تغییر دکوراسیون و کاهش سادگی بیش‌ از حد محیط به کمک این مدل کاغذدیواری
 • تنوع بسیار بالا در طرح، رنگ، مدل و جنس کاغذدیواری‌های سه‌بعدی
HigerHome.com-کاغذدیواری-سه-بعدی-هندسی
 • امکان استفاده در انواع فضاها ازجمله اتاق‌خواب، پذیرایی، آشپزخانه، دفترکار، مغازه، ادارات و…
 • هزینه‌ مقرون‌به‌صرفه نسبت به دیگر دیوارپوش‌هایی که به قصد ایجاد بعد و برجستگی استفاده می‌شوند.
 • امکان ایجاد تم مخصوص در فضا (بطور مثال یک کارگاه آموزش آشپزی را با کمک کاغذدیواری طرح سبزیجات یا میوه و…  می‌توان فضاسازی کرد)
 • پوشش کامل و راحت دیوارهایی که نیاز به صرف انرژی و مواد زیاد جهت نقاشی و تمیز شدن دارند و…

بطور کل کاغذدیواری‌های سه‌بعدی اگر در طرح و رنگ مناسب انتخاب شوند می‌تواند روح و جان بیشتری به محیط داخلی ببخشند؛ به کمک این کاغذدیواری‌ها می‌توانید در زمان بسیار کوتاهی با صرف حداقل وقت، انرژی و هزینه، تغییرات مشهود و چشمگیری در محیط داخلی موردنظر خود ایجاد کنید.

ازطرفی تنوع طرح، الگو، رنگ و تم در این کاغذدیواری‌ها به صورتی است که بتواند هر فضا و سلیقه‌ای را پوشش دهد؛ ازاین‌رو شما در انتخاب کاغذدیواری موردنظر و موردعلاقه خود دچار محدودیت نخواهید شد.

برای اینکه جلوه ی کاغذدیواری سه بعدی هرچه بهتر و بیشتر باشد، در کنار انتخاب طرح و رنگ مناسب، می‌توان از ویترین متناسب با فضا بهره گرفت تا جذابیت فضا به راحتی دوچندان بشود.

HigerHome.com-مدل-های-جدید-کاغذ-دیواری-سه-بعدی

نکات مهم در انتخاب کاغذدیواری سه بعدی

کاغذدیواری سه‌بعدی به علت عمق و بعدی که دارد نسبت به کاغذدیواری‌های ساده تاثیر بصری بیشتری در بیننده ایجاد می‌کند؛ بنابراین اگر به درستی انتخاب نشود ممکن است تاثیر عکس و نامطلوبی در دکوراسیون داخلی موردنظر شما ایجاد کند.

بنابراین ابتدا باید در نظر بگیرید که قصد دارید کاغذدیواری را در چه فضایی بکار ببرید؛ برای مثال یک کاغذدیواری با طرح سه‌بعدی گل یا یک نقش ظریف و مینیمال می‌تواند برای پذیرایی مناسب باشد در حالی که شاید اتاق کودک شما به یک طرح عروسکی یا فانتزی بیشتر نیاز داشته باشد.

از طرفی برخی از طرح‌ها کاملا مناسب فضاهای اداری و تجاری هستند؛ بطور مثال تصویر یک چهره برای یک سالن زیبایی یا تصویری سه‌بعدی از یک فضای شهری برای یک دفتر معماری می‌توانند گزینه‌های مربوطی باشند.

همچنین ترجیحا بهتر است تنها یک یا چند دیوار از فضای داخلی موردنظر را با کاغذدیواری سه‌بعدی پوشش دهید؛ قطعا قرار گرفتن در محیطی که تمام دیوارها تصویر سه‌بعدی داشته باشند می‌تواند پس از لحظاتی سرسام‌آور باشد.

مورد دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که کاغذدیواری سه‌بعدی را نمی‌توان بر روی هر دیواری نصب کرد؛ عموما کاغذدیواری سه بعدی را برای دیوارهای یک‌دست و بزرگی که تزئین آن‌ها به کمک دکوراتیو و المان‌های تزئینی سخت است استفاده می‌کنند.

در هر حال انتخاب دیواری که بهترین گزینه برای نصب کاغذدیواری سه‌بعدی باشد باتوجه به فضای داخلی موردنظر، مدل و تنوع دیوارها، اندازه دیوارها، جهت دیوارها، میزان نور دریافتی دیوارها، محل قرارگیری‌ دیوارها و… متفاوت خواهد بود.

HigerHome.com-کاغذدیواری سه بعدی برای منزل

جمع‌بندی

کاغذدیواری سه‌بعدی یکی از کاربردی‌ترین انواع دیوارپوش‌ها برای استفاده در فضاهای بسیار مختلف است اما عدم توجه به انتخاب تم و طرح مناسب می‌تواند فضای شما را از نظر طراحی کاملا غیراصولی و از نظر بصری بسیار زننده جلوه دهد.

بنابراین ترجیحا در انتخاب کاغذدیواری‌های سه‌بعدی از نظر افراد متخصص یا افرادی که از هنر طراحی داخلی اطلاعات بیشتری دارند کمک بگیرید؛ در نهایت اگر امکان دریافت راهنمایی برای شما وجود ندارد تا جای ممکن از کاغذدیواری‌های سه‌بعدی با طرح‌های ظریف و الگوهای ساده استفاده کنید.

HigerHome.com-طرح جدید کاغذ دیواری سه بعدی

جدیدترین مدل های سرویس خواب برای ست کردن با کاغذدیواری را در اینستاگرام هیگر ببینید

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *