دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یکی از نکات بسیار مهم و قابل اهمیت است، یکی از عوامل تاثیر گذار در دکوراسیون هر اتاقی؛ پرده اتاق خواب می‌باشد که در ادامه مطلب قصد داریم تا به بررسی مدل پرده های جدید اتاق خواب دخترانه 2022 به طور کامل بپردازیم.

معرفی بهترین مدل های پرده اتاق خواب دخترانه در سال 2022

بهتر است بدانید که مدل های بسیاری زیادی پرده برای اتاق خواب دخترانه وجود دارد که هر کدام از آن‌ها از ویژگی و زیبایی خاص خود برخوردار هستند. در ادامه مطلب به معرفی مدل‌های پرده اتاق خواب دخترانه پرداخته ایم.

پرده‌های رنگارنگ برای اتاق خواب دخترانه

پرده‌ های با طرح‌ها و رنگ‌های جذاب می‌توانند اتاق خواب دخترانه را زنده و پرانرژی کنند. انتخاب طرح‌ها و رنگ‌های مورد علاقه دخترتان را در نظر بگیرید.

پرده‌های مینیمال بهترین انتخاب پرده اتاق خواب دخترانه

اگر دخترتان سبک ساده و مینیمال را ترجیح می‌دهد، می‌توانید از پرده‌های با طرح‌های ساده و رنگی‌های نیمه تیره استفاده کنید. این پرده‌ها معمولاً با دیگر عناصر دکوراسیون اتاق به خوبی ترکیب می‌شوند.

پرده‌های تم فصلی

بر اساس فصل سال و علاقه دخترتان، می‌توانید از پرده‌هایی با طرح‌های فصلی مانند بهار، تابستان، پاییز و زمستان استفاده کنید. این پرده‌ها با رنگ‌ها و المان‌های مرتبط با هر فصل، به اتاق خواب یک حس تازگی و زنده می‌بخشند.

پرده پرنسسی مدل پرده اتاق خواب دخترانه

اگر دخترتان طرفدار کارتون‌ها است ، می‌توانید از پرده‌های با طرح کارتونی محبوب او استفاده کنید. برخی از مشهورترین کارتون‌ها شامل دیزنی، مینیون‌ها و شخصیت‌های مورد علاقه دخترانه دیگر می‌شوند.

این پرده‌ها با طرح‌های پرنسسی و قلعه‌ها، تاج‌ها و المان‌های دیگری که با جهان ساحره‌ای مرتبط هستند، به اتاق خواب دخترانه یک حس افسانه‌ای می‌بخشند.

پرده گلدار بهترین مدل پرده های جدید اتاق‌خواب دخترانه

یکی دیگر از مدل پرده های جدید اتاق خواب دخترانه ؛ پرده گلدار است. پرده‌های با طرح‌های گل‌ها و بته‌های رنگارنگ می‌توانند به اتاق خواب دخترانه جلوه‌ای زنده و شاداب ببخشند. می‌توانید از گل‌های بزرگ و رنگارنگ یا الگوهای مینیمال و ساده‌تری استفاده کنید.

پرده‌های پنجره ای برای اتاق خواب دختران

 اگر پنجره اتاق خواب دخترانه بزرگ و زیباست، می‌توانید از پرده‌های بزرگ و طولانی با طرح‌ها و رنگ‌های متناسب استفاده کنید. این پرده‌ها به علاوه ایجاد کننده جلوه‌ی زیبایی در اتاق، همچنین اجازه می‌دهند تا نور طبیعی به خوبی در اتاق تابش یابد.

با توجه به سلیقه دخترتان و سبک دکوراسیون اتاق خواب، می‌توانید از این ایده‌ها الهام بگیرید و مدل پرده‌های جدید و زیبا را برای اتاق خواب دخترانه انتخاب کنید. بهتر است قبل از خرید، نمونه‌هایی از پرده‌های مورد علاقه خود را مشاهده کنید و با دخترتان در این زمینه نظر‌گیری کنید تا بهترین انتخاب را انجام دهید.

HigerHome.com-پرده-اتاق-خواب-دخترانه

جنس پرده اتاق‌خواب دخترانه چیست؟

پرده‌های اتاق خواب دخترانه می‌توانند از انواع مختلفی از جنس‌ها ساخته شوند. در ادامه، به برخی از جنس‌های معمول مدل پردهای جدید اتاق خواب دخترانه اشاره خواهم کرد:

 • پارچه
 • ولوت
 • شیفون
 • ساتن
 • ورقه

معرفی بهترین رنگ پرده اتاق خواب دخترانه

بهترین رنگ پرده در مدل پردهای جدید اتاق خواب دخترانه وابسته به سلیقه و سبک دختر شما است. همچنین، عواملی مانند رنگ دیوارها، سایر عناصر دکوراسیونی و نورپردازی اتاق نیز در انتخاب رنگ پرده تأثیرگذار هستند. با این حال، برخی از رنگ‌های معمولاً مناسب برای پرده‌های اتاق خواب دخترانه عبارتند از:

 1. رنگ صورتی: رنگ صورتی به عنوان رنگ متداول در اتاق خواب دخترانه شناخته می‌شود. از نقاط قوت این رنگ می‌توان به ایجاد حس زنانه، دلنشین و آرامش بخش اشاره کرد.
 2. رنگ بنفش: رنگ بنفش نیز برای اتاق خواب دخترانه پرطرفدار است. این رنگ معمولاً با عناصری همچون شادی، خلاقیت و روحیه مثبت در ارتباط است.
 3. رنگ آبی: رنگ آبی یک رنگ خنثی و آرام است که به اتاق خواب دخترانه یک حس انتقال آرامش و سکوت می‌دهد. آبی در نظر گرفتن مدل‌های روشن یا نقره‌ای می‌تواند ظاهری مدرن و خنک به اتاق ببخشد.
 4. رنگ سبز: رنگ سبز به عنوان یک رنگ طبیعتی و آرامش‌بخش می‌تواند در اتاق خواب دخترانه بسیار زیبا باشد. این رنگ به خصوص با طرح‌ها و الگوهای مرتبط با گل و گیاهان می‌تواند یک حس تازگی و شادابی ایجاد کند.
 5. رنگ خاکستری: رنگ خاکستری به عنوان یک رنگ نیوترال و زیبا می‌تواند در اتاق خواب دخترانه استفاده شود.

جدید ترین طرح پرده اتاق کودک دختر

در طرح‌های جدید پرده‌های اتاق کودک دختر، از الگوها و طرح‌هایی با رنگ‌های شاد و زنده، شخصیت‌های کارتونی، جانوران، گل‌ها و المان‌هایی که مرتبط با دنیای کودکان هستند، استفاده می‌شود. همچنین، استفاده از رنگ‌های پاستلی و نقاشی‌های آبی و صورتی در این طرح‌ها بسیار رایج است.

بهترین راه برای مشاهده جدیدترین طرح‌ها، مراجعه به فروشگاه‌های مختلف پرده است، شما عزیزان می‌توانید در فروشگاه اینترنتی هیگر هوم جدید ترین مدل پردهای جدید اتاق خواب دخترانه سال 2022 را مشاهده نمایید و به خرید پردخ مورد نظر خود بپردازید.

تصاویر

اندازه پرده اتاق خواب دخترانه چقدر است؟

اندازه پرده اتاق‌خواب دخترانه وابسته به اندازه پنجره یا درب بازشو در اتاق است. به طور کلی، شما باید اندازه پرده را به گونه‌ای انتخاب کنید که تمامی پنجره یا درب بازشو را بپوشاند و به اتاق ظاهری مناسب و تعادل‌بخش ببخشد.

HigerHome.com-پرده-اتاقخواب-رنگی

برای اندازه‌گیری صحیح پرده، مدل پردهای جدید اتاق خواب دخترانه  می‌توانید از مراحل زیر پیروی کنید:

 • اندازه پهنای پنجره را اندازه‌گیری کنید. این شامل پهنای بالا، پهنای پایین و پهنای میانی پنجره است.
 • برای ارتفاع، اندازه از پهنای سمت چپ تا سمت راست یا از پهنای سمت راست تا سمت چپ پنجره را اندازه‌گیری کنید. اگر پرده‌ای می‌خواهید که به طور کامل تمام پنجره را بپوشاند، بهتر است چند سانتیمتر از طول پنجره به بالا اضافه کنید تا پرده به خوبی به پایین بیاید و در هنگام باز کردن پنجره هیچ قسمتی از آن بیرون نیاید.
 • در نهایت، اگر می‌خواهید که پرده‌ها به در آویزان شوند، اندازه از پهنای قرارگیری در آویزها تا طول مورد نظرتان را نیز اندازه‌گیری کنید.

خرید کمد ریلی مدرن متناسب با رنگ و طرح پرده اتاق خواب

پرده اتاق خواب دخترانه مدرن بخریم یا سنتی؟

انتخاب بین پرده مدرن و سنتی برای اتاق خواب دخترانه وابسته به سلیقه شخصی شما و همچنین سبک کلی دکوراسیون داخلی اتاق است. هر دو سبک پرده مدرن و سنتی دارای ویژگی‌ها و جذابیت‌های خود هستند. در نظر داشته باشید که سبک دیگر عناصر دکوراسیونی اتاق نیز می‌تواند به تصمیم شما در انتخاب پرده کمک کند.

در صورتی که تمایل به یک اتاق خواب دخترانه مدرن دارید، پرده‌های با طرح‌های ساده، خطوط هندسی، الگوهای انتزاعی، رنگ‌های نئون و استفاده از جنبه‌های فناوری مدرن می‌توانند مناسب باشند. پرده‌هایی با استفاده از مواد مدرن و تکنولوژی‌های پیشرفته مانند پرده‌های خورشیدی همچنین می‌توانند به اتاق خواب دخترانه مدرن شما زیبایی و عملکرد بیشتری بدهند.

HigerHome.com-پرده-اتاقخواب-دخترانه

سوالات متداول مدل پردهای جدید اتاق خواب دخترانه

چه رنگ‌هایی برای پرده اتاق خواب دخترانه مناسب است؟

در انتخاب رنگ پرده اتاق خواب دخترانه، می‌توانید از رنگ‌های روشن و شاداب مانند صورتی، بنفش، آبی، سبز متمایل به فرشته‌ای، زرد و نارنجی استفاده کنید.

چگونه پرده‌های اتاق خواب دخترانه را با دکوراسیون اتاق هماهنگ کنیم؟

در هنگام انتخاب پرده برای اتاق خواب دخترانه، می‌توانید با رعایت چند نکته، آن را با دکوراسیون اتاق هماهنگ کنید. اولین نکته این است که باید رنگ و الگوی پرده را با دیوارها، فرش، مبلمان و لوازم دکوراسیون دیگر در اتاق تطبیق دهید. همچنین می‌توانید از پرده‌هایی با جزئیات مشابه دیوارها یا دیگر لوازم دکوراسیون در اتاق استفاده کنید.

پرده‌های روشن برای اتاق خواب دخترانه بهتر است یا تیره؟

انتخاب پرده‌های روشن یا تیره برای اتاق خواب دخترانه بستگی به اندازه اتاق، نورپذیری و سلیقه شما دارد. پرده‌های روشن معمولاً به اتاق نور و شادابی بیشتری می‌بخشند و مناسب برای اتاق‌هایی با نور کمتر هستند. در مقابل، پرده‌های تیره می‌توانند به اتاق یک حس آرامش و کوچکتر بودن بدهند و برای اتاق‌های با نور زیاد یا اتاق‌های بزرگ مناسب‌تر باشند. می‌توانید با ترکیب رنگ‌های روشن و تیره در الگوها و طرح‌های پرده‌ها، به نتیجه‌ای تعادل‌بخش برسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *