سرویس خواب امروزه در اغلب خانه ها، جای خود را به کالای خواب سنتی داده است. اکثر اعضای خانواده از تخت‌خواب‌های دونفره، یک‌نفره یا دوطبقه استفاده می‌کنند. خوشبختانه این کالای خواب، مناسب با گروه‌های سنی مختلف قابل خریداری است و صدالبته که دغدغه ی خرید سرویس خواب باکیفیت نیز حاوی اهمیت خواهد بود.

همانطور که می‌دانید تخت‌خواب‌ها از متریال های مختلف، مدل‌های بسیار متنوع و با کیفیت های متفاوتی تولید می‌شوند. کیفیت تخت‌خواب تحت تاثیر کیفیت متریال مورد استفاده و حرفه‌ای بودن پروسه تولید آن است.

آنچه که دوام یک تخت‌خواب را تضمین کرده و باعث می‌شود خوابی‌ راحت روی آن داشته باشید، کیفیت تخت‌خواب است. بنابراین در انتخاب این اسباب نباید تنها به زیبایی ظاهری آن توجه داشته باشید؛ در ادامه به مواردی که هنگام خرید سرویس خواب باکیفیت باید به آن توجه کنید اشاره خواهیم کرد:

Higerhome.com-سرویس-خواب-باکیفیت-مدرن

نوع متریال بکاررفته

فریم یا بدنه اصلی یک سرویس خواب باکیفیت می‌تواند از متریال مختلفی مانند چوب طبیعی، چوب‌های فرآوری‌شده مانند ام‌دی‌اف، فلز و… باشد. هر یک از متریال‌های فوق می‌توانند در نوع مرغوب یا درجه‌سه خود در تولید تخت خواب مورد استفاده قرار بگیرند.

بنابراین حتی اگر تخت‌خواب منتخب شما از چوب‌های مصنوعی باشد بهتر است آن را از بهترین نوع چوب‌ مصنوعی موجود در بازار تهیه کنید. دوام و مقاومت تخت‌خواب در برابر عوامل محیطی به کیفیت و میزان مرغوب بودن متریال اصلی آن بستگی دارد.

Higerhome.com-سرویس-خواب-باکیفیت-لوکس

به عبارتی حتی اگر تخت‌خواب شما تماما فلزی است، در صورتی که از فلز نامرغوبی که در برابر عوامل محیطی مانند رطوبت مقاوم نشده باشد؛ نمی‌توانید کیفیت بالایی از آن انتظار داشته باشید.

همچنین در فریم اصلی تخت‌خواب شما ممکن است متریال دیگری مانند فوم، اسفنج، چرم، پارچه و… نیز بکاررفته باشد. بنابراین به کیفیت متریال ترکیبی تخت‌خواب نیز توجه کنید، چراکه عموما این متریال‌ها در قسمت تاج تخت که کاملا در معرض دید است بکار می‌رود.

متریال مورد استفاده در تاج تخت شما نباید از مخمل درجه‌ سه یا چرم نامرغوب و … باشد. در این صورت، پس از مدتی در اثر اصطکاک یا عوامل محیطی به راحتی پوسته پوسته، ترک دار، نخ‌نما یا کهنه می‌شود.

Higerhome.com--سرویسخواب-باکیفیت

در هیگر می‌توانید سرویس خوابی با بهترین متریال و کیفیت و طبق سلیقه ی خود انتخاب کرده و حتی شخصی سازی کنید.

نحوه اتصال و کیفیت قطعات و مواد اتصال‌دهنده

معمولا قاب تخت‌خواب متشکل از چند قسمت مجزاست که مونتاژند یا باید مونتاژ شوند. مثلا تخت‌خواب‌هایی که قسمت تاج یا پایین آن‌ها کارشده است. معمولا این قسمت‌ها تحت فرآیند دوخت، چسب، پرس و… تولید می‌شوند.

کیفیت این فرآیندها در کیفیت نهایی تخت‌خواب اثر بسزایی دارد؛ کیفیت دوخت، چسب مورد استفاده، کیفیت نصب یا پرس قطعات تزئینی و… بسیار مهم است. شما با لمس و دقت بیشتر می‌توانید متوجه سطح کیفیت کار شوید.

همچنین قسمت‌هایی از تخت‌خواب که به واسطه فرنگ، پیچ‌ و مهره به مهم متصل می‌شوند نیز باید مورد بررسی قرار بگیرد. کیفیت این قطعات اتصال دهنده، تعبیه مناسب پایه‌های اتصال بر روی تخت‌خواب و… بسیار مهم است تا شما بتوانید یک سرویس خواب باکیفیت و بادوام داشته باشید.

Higerhome.com-سرویس-خواب-باکیفیت-مرواریدی

برش حرفه ای و امکان نصب آسان

تخت‌خواب‌هایی که مراحل اندازه‌گیری، برش، پردازش، تعبیه نقاط اتصال‌دهنده و… در آن‌ها به شکل حرفه‌ای و بر اساس استانداردهای مطرح صورت بگیرد به راحتی نصب می‌شوند. بنابراین دقت کنید که قسمت‌های مختلف تخت بدون هیچ مشکلی در کنار یک دیگر چفت شده و پس از فیکس شدن، اتصال مستحکم و حداقل لغزش را داشته باشند و در نهایت یک سرویس خواب کامل و باکیفیت را داشته باشید.

Higerhome.com-سرویس-خواب-باکیفیت

کفی تخت

جدا از کیفیت فریم اصلی تخت یک سرویس خواب باید به کیفیت کفی آن نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. امروزه کفی اکثر تخت‌ها از جنس نئوپان است که البته کفی‌های نئوپان نیز در کیفیت‌های مختلفی تولید می‌شود.

به استحکام نئوپان، تخت بودن و عدم انحنای آن توجه داشته باشید. همچنین کفی تخت ممکن است به پایه‌های زیر آن متصل یا به صورت جداگانه باشد؛ هرچقدر که تعداد یا سطح پایه زیر کفی بیشتر باشد ریسک شکستن یا تاب گرفتن کفی تخت کاهش پیدا خواهد کرد.

شما می‌توانید برای پایه زیر کفی از پایه‌های فلزی استفاده کنید. این پایه‌ها به صورت شبکه‌ای چهار یا شش پایه تمام قسمت داخلی تخت را پوشش داده و فشار وارده بر تشک و نئوپان را به صورت یکنواخت پخش می‌کنند.

هرچقدر که کیفیت نئوپان یا کفی تخت شما بالا باشد، در صورتی که تعداد و توازن پایه‌های زیر آن مناسب نباشد؛ در اثر فشار به راحتی شکسته یا دفرمه می‌شود.

Higerhome.com--تشک-سرویس-خواب

کیفیت کشوها

امروزه بسیاری از تخت‌ها در قسمت‌های طولی خود دارای کشو هستند تا از فضای زیر تخت به شکل بهینه استفاده شود. در صورتی که تخت موردنظر شما کشو دارد به کیفیت ساخت این کشوها نیز باید توجه داشته باشید.

در صورتی که بدنه کشو و قسمت ریل آن از کیفیت لازم برخوردار نباشد پس از مدتی در اثر استفاده ممکن است ریل آن خراب یا کشو دچار شکستی شود.

Higerhome.com-سرویس-خواب-سفید-باکیفیت

تشک

جدا از کیفیت بدنه تخت‌خواب، بخش عمده‌ ی یک سرویس خواب باکیفیت به تشک تخت آن بستگی دارد. پس برای حفظ سلامت فیزیکی و بهبود کیفیت خوابتان، در انتخاب تشک تخت باید نهایت دقت را داشته باشید.

تشک تخت خود را حتما در برندهای شناخته‌شده کالای خواب و از مراکز رسمی فروش تهیه کنید و سعی کنید مدل‌های طبی و دارای ضمانت را تهیه کنید. تشک باکیفیت حتی در دوام تخت نیز اثرگذار است چراکه وزن و فشار را به شکل یکنواخت پخش می‌کند.

Higerhome.com-ایده-برای-سرویس-خواب-باکیفیت

هیگر خرید تشک را نیز برای شما آسان نموده و تنها با چند کلیک ساده می‌توانید تشک با ابعاد مناسب و با بهترین کیفیت را برای خود تهیه نمایید.

رنگ تختخواب

رنگ تخت نیز باید در انتخاب یک سرویس خواب باکیفیت مورد توجه قرار بگیرد. اینکه شما به چه رنگی علاقه‌مند هستید یک مسئله سلیقه‌ای است اما کیفیت رنگ تخت‌خواب و فرآیند رنگ‌آمیزی آن بسیار مهم است.

 تخت‌هایی که از رنگ باکیفیت و پروسه رنگ‌آمیزی حرفه‌ای برخوردار هستند، در اثر اصطکاک یا عوامل محیطی مانند رطوبت یا گرما به راحتی دچار تغییر رنگ نمی‌شوند. البته کیفیت رنگ تا حد قابل توجهی از ظاهر یا طریق لمس قابل تشخیص است.

Higerhome.com-باکیفیت-ترین-سرویس-خواب

جمع‌بندی

کیفیت نهایی یک سرویس خواب تابع فاکتورهایی در رابطه با کیفیت متریال مورد استفاده و سطح حرفه‌ای بودن پروسه تولید آن برمی‌گردد. البته نحوه مراقبت شما از تخت‌خواب و در امان بودن آن از عوامل محیطی آسیب‌رسان در حفظ کیفیت و دوام تخت‌خواب تاثیر ویژه‌ای دارد.

درهرحال کیفیت‌ تخت‌خواب ارتباط مستقیمی با بودجه موردنظر شما دارد. قاعدتا هرچقدر که در خرید تخت‌خواب هزینه بیشتری صرف کنید می‌توانید انتظار کیفیت بالاتری داشته باشید البته باکیفیت بودن تخت‌خواب لزوما به معنای گران بودن آن نیست.

متنوع ترین سرویس خواب ها را در اینستاگرام هیگر ببینید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *