بهترین دکوراسیون اتاق خواب طوسی زرد

چرا باید برای اتاق خواب از ترکیب رنگ طوسی و زرد استفاده کنیم؟برای دکوراسیون اتاق خواب یکی از ایده های جذاب ترکیب رنگ طوسی و زرد است.به جرأت می‌توان گفت که طوسی و زرد یکی از بهترین ترکیب رنگ‌ها هستند که هارمونی بسیار جذابی با یکدیگر دارند.

گرما و سرزندگی رنگ زرد در کنار ثبات و خنثی بودن رنگ طوسی یک بالانس رنگی فوق‌العاده را ایجاد می‌کند که در هر متریال و ترکیبی بسیار چشمگیر و مدعی خواهد بود.

استفاده از ترکیب رنگ طوسی و زرد در دکوراسیون داخلی طی چند سال اخیر بسیار محبوب شده است و بیشترین میزان استفاده از این ترکیب رنگ مربوط به فضای اتاق خواب است.

بنابراین اگر شما نیز به این ترکیب رنگ جادویی علاقه‌مند هستید و قصد دارید که آن را در دکوراسیون اتاق خواب خود به کار ببرید بهتر است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ایده جذاب برای ترکیب رنگ طوسی و زرد در اتاق خواب

جذاب بودن ترکیب رنگ طوسی و زرد درد در دکوراسیون داخلی برای بسیاری از افراد مشخص و قابل تایید است اما اکثر افراد می‌دانند که این رنگ‌ها را ر چه المان‌هایی به کار ببرند تا ترکیب آن در دکوراسیون اتاق خواب ایده آل باشد.

بنابراین سعی کرده‌ایم که در ادامه ایده‌ها و المان‌هایی که در آن‌ها می‌توانید از این ترکیب رنگ به بهترین شکل ممکن استفاده کنید را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 • تخت خواب

یکی از بهترین گزینه‌ها برای اجرای ترکیب رنگ طوسی و زرد در دکوراسیون اتاق خواب، سرویس خواب است. به این منظور شما می‌توانید از روتختی، رویه کوسن و بالش، رانر و… با ترکیب طوسی و زرد استفاده کنید.

همچنین رنگ بدنه و پشتی تخت می‌تواند طوسی، زرد یا ترکیبی از هر دو باشد؛ بطور مثال یک روتختی طوسی ساده با رانر کاموایی زرد و کوسن‌های زرد و طوسی یک ترکیب فوق‌العاده است.

 • پرده و فرش

فرش، قالی، گلیم، قالیچه و پرده دو المان فوق العاده برای اجرای ترکیب رنگ طوسی و زرد در فضای اتاق خواب هستند؛ استفاده از یک فرش یا فرشینه به رنگ طوسی یا با ترکیب رنگ طوسی انتخاب مناسبی در این زمینه است.

در کنار آن می‌توانید پرده اتاق خود را با ترکیب زرد و طوسی نیز انتخاب کنید؛ بطور مثال پرده اتاق شما می‌تواند همراه با شال یا والان زرد باشد.

 • دیوار و دکوراتیو چوبی

یکی دیگر از جذاب‌ترین ایده‌هایی که می‌توانید برای اجرای رنگ زرد و طوسی در اتاق خواب از آن استفاده کنید دیوارها و المان‌های چوبی و دکوراتیو هستند.

استفاده از رنگ یا کاغذ دیواری طوسی برای دیوارها گزینه‌ای بسیار معقول است که حتی می‌تواند طراحی دیوار در ترکیب با رنگ زرد باشد؛ خصوصاً در اتاق خواب کودکان که طراحی فانتزی و کودکانه روی دیوار بسیار متداول است.

در ترکیب با دیوار می‌توان المان‌های چوبی را به رنگ زرد انتخاب کرد به این منظور استفاده از یک آینه کنسول زرد، کمد یا پاتختی‌های زرد، کتابخانه، شلف و باکس‌های دیواری زرد گزینه‌های بسیار جذابی هستند.

 • صندلی و مبلمان

صندلی و مبلمان نیز جزء گزینه‌هایی هستند که به راحتی می‌توانید ترکیب رنگ طوسی و زرد را در آن اجرا کنید به طور مثال یک مبل راحتی زرد رنگ با شال و کوسن طوسی بسیار جذاب خواهد بود.

همچنین داشتن یک میز کوچک به رنگ طوسی در کنار صندلی‌های چوبی زرد رنگ فضایی مینیمال و جذاب را به دکوراسیون اتاق خواب شما می‌دهد.

 • المان‌های تزئینی

اگر بخش قابل توجهی از فضای اتاق خواب شما با استفاده از رنگ طوسی یا زرد دکور شده است برای ترکیب آن با رنگ مقابل می‌توانید از المان‌های تزئینی کمک بگیرید.

استفاده از تابلوها و قاب‌هایی با رنگ زرد یا طوسی، گلدان، آباژور و لوستر، مجسمه و وسایل دکوری گزینه‌هایی هستند که ترکیب رنگ طوسی و زرد اتاق خواب شما را به تعادل می‌رساند.

مزایای استفاده از ترکیب طوسی و زرد در دکوراسیون اتاق خواب

قطعاً هر ترکیب رنگی جذابیت ظاهری خاص خود را دارد اما باید دید که مزایای ترکیب طوسی و زرد در اتاق خواب نسبت به دیگر ترکیب رنگ‌ها در چه چیزی است؛ بنابراین مزایای این ترکیب رنگ را می‌توان شامل موارد زیر دانست.

 • زرد و طوسی رنگ‌هایی هستند که دسترسی به المان‌های مختلف با این دو رنگ بسیار راحت است و به آسانی هر المانی را با این رنگ‌ها می‌توانید پیدا کنید.
 • طوسی و زرد جز معدود رنگ‌هایی هستند که بر روی هر متریالی از جمله پارچه، چوب، فلز و… جلوه بصری مناسبی دارند.
 • استفاده از رنگ‌های طوسی و زرد بر روی پلان‌ها و المان‌های مختلف اتاق خواب مانند دیوار، کفپوش، مبلمان، سرویس خواب، پرده‌ها و… از نظر بصری پذیرا و معقول است.
 • رنگ‌های طوسی و زرد، هر دو طیف رنگی گسترده‌ای از روشن تا تیره را دارند که این مسئله به برقراری کنتراست رنگ در دکوراسیون داخلی بسیار کمک می‌کند.
 • استفاده از ترکیب رنگ طوسی و زرد در دکوراسیون داخلی به شما این امکان را می‌دهد که از بسیاری از رنگ‌های دیگر نیز به راحتی در فضا استفاده کنید.
 • این ترکیب رنگ جزء معدود ترکیب رنگ‌هایی است که می‌توان آن را در دکوراسیون اتاق خواب افراد مختلف و گروه‌های سنی متفاوت از جمله کودکان، نوجوانان و حتی افراد بزرگسال اجرا کرد.
 • ترکیب رنگ زرد و طوسی فضای اتاق را شاد، پر انرژی، آرامش‌بخش و قابل اعتماد جلوه می‌دهد.

نکات مهم در مورد ترکیب رنگ طوسی  و زرد

دقت داشته باشید که اگرچه این ترکیب رنگ بسیار گیرا و جذاب است اما باید تعادل را در میزان استفاده از این دو رنگ رعایت کنید به شکلی که تنها بخشی از دکوراسیون اتاق خواب شما با این دو رنگ اجرا شود.

بنابراین بهتر است از رنگ‌های مکمل دیگری نیز در کنار این دو رنگ استفاده کنید و ببینید که در مورد هر المان با توجه به متریال، جلا و جلوه ظاهری که دارد کدام رنگ طوسی یا زرد از نظر قابل پذیرش‌تر است.

جمع بندی

طوسی و زرد رنگ‌های محبوب، خاص و تاثیرگذاری هستند که امروزه در دکوراسیون داخلی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار هستند و اجرای دکوراسیون با این دو رنگ آزادی عمل حق انتخاب‌های جسورانه بسیاری را به شما می‌دهد.

فقط کافیست که پیش از هر چیزی مقداری در مورد این ترکیب رنگ در دکوراسیون داخلی تحقیق کرده و از نظر و مشورت افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

در اینستاگرام هیگر همراه ما باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *