بهترین آینه کنسول برای خانه کوچک کدام نوع است؟

آینه کنسول برای خانه کوچک چه ویژگی هایی باید داشته باشد. اگر میخواهید آینه کنسول مناسب با دکور منزل خود انتخاب کنید این مطلب برای شما مفید است. آینه کنسول یکی از محبوب‌ترین و متنوع‌ترین المان‌ها در دکوراسیون‌های داخلی است که امروزه در اکثر فضاهای داخلی جایگاه خود را پیدا کرده است؛ درواقع آینه کنسول نقش یک میز دکوراتیو را در محیط داخلی دارد.

آینه کنسول‌ها دارای طراحی قوی هستند به شکلی که متناسب با سبک‌های دکوراسیون مختلف قابل تولید هستند که در هر مدل، اصول طراحی خاصی رعایت می‌شود تا این المان با سبک دکور داخلی در تناسب باشد.

باتوجه به اینکه آینه کنسول جزء المان‌های داخلی اصلی محسوب نمی‌شود بسیاری از افراد از قرار دادن آن در خانه‌های کوچک خودداری می‌کنند؛ درحالی که با توجه کردن به یکسری نکات می‌توانید از زیبایی این المان در فضاهای داخلی کوچک نیز بهره‌مند شوید.

انتخاب آینه کنسول برای خانه کوچک

هرچقدر که فضای خانه کوچک‌تر باشد انتخاب آینه کنسول مناسب حساس‌تر خواهد بود؛ چراکه باید آینه کنسولی را انتخاب کنید که علاوه‌بر زیبایی و تناسب ظاهری، حداقل فضا را اشغال کند؛ بنابراین در این زمینه بهتر است به موارد زیر دقت کنید:

سبک آینه کنسول

آنچه مسلم است خانه‌های کوچک معمولا با هر سبکی قابل دکور کردن نیستند و دکوراسیون آن‌ها در سبک‌های ظریف، تمیز، مرتب و ساده‌ای مانند مینیمال، مدرن، صنعتی، مونوکروم، آرت دکو، پست مدرن و… طراحی می‌شود.

بنابراین در این خانه‌ها باید آینه کنسول‌هایی استفاده شود که متناسب با این سبک‌ها باشند و از ظرافت ساختاری و تناسب ظاهری لازم با سبک دکور داخلی برخوردار باشند.

به عبارتی قرار دادن آینه کنسول‌هایی در سبک‌های مجلل و کارشده با تزئینات و جزئیات مختلف در خانه‌های کوچک، فضا را شلوغ جلوه داده و با سایز نسبتا بزرگی که دارند حجم قابل‌توجهی را اشغال می‌کنند.

جنس آینه کنسول

جنس، فاکتوری مهم در انتخاب این المان خصوصا برای خانه‌های کوچک است چراکه آینه کنسول را از متریال‌های مختلفی می‌توان تولید کرد که از نظر ظرافت ساختاری و ظاهری با یکدیگر متفاوت هستند.

باتوجه به سبک، می‌توان آینه کنسول چوبی، انواع ام‌دی‌اف، انواع فلز، پی‌وی‌سی و… تولید کرد؛ اما چوب و ام‌دی‌اف‌های باکیفیت،، بهترین گزینه برای تولید آینه‌ کنسول‌های ظریف هستند.

این متریال‌ها برای ساخت آینه کنسول‌های مینیمال، مدرن، فانتزی و… ظرافت لازم را داشته و قابلیت طراحی بالایی دارند؛ ازطرفی به راحتی با دیگر متریال‌ها ازجمله فلز، آینه و… ترکیب می‌شوند.

بنابراین اگر به فکر نمونه‌های ظریف، باکیفیت، متنوع و شیکی از این المان برای خانه کوچک خود هستید آینه کنسول‌های چوبی و ام‌دی‌افی می‌توانند انتخابی مناسب و هوشمندانه باشند.

مدل آینه کنسول

همانطور که می‌دانید، آینه کنسول‌ها دارای تنوع بسیار بالایی در طرح و مدل هستند؛ این مسئله باعث شده که بتوانید انتخاب مناسب‌تری برای محیط‌های داخلی کوچک داشته باشید.

برای مثال آینه کنسول‌های دیواری یا معلق یکی از بهترین گزینه‌ها برای خانه‌های کوچک هستند چراکه می‌توانید از فضای سطح دیوار استفاده بهینه‌ای داشته و فضای کف را حفظ کنید.

همچنین امروزه بسیاری از آینه کنسول‌ها در مدل‌های کم‌جا و در نهایت ظرافت طراحی و تولید می‌شوند به شکلی که کمترین فضا را اشغال می‌کنند.

ازطرفی بسیاری از مدل‌ها از یک کنسول ظریف یا در واقع نوعی استند یا شلف ساده برخوردار هستند که طراحی کاملا مینیمالی داشته و نسبت به کنسول‌های که دارای باکس و درب هستند فضای بسیار کمتری اشغال می‌کنند.

بنابراین در بین مدل‌های مختلف، سعی کنید مدلی را انتخاب کنید که کنسولی ظریف داشته باشد که ظرافت کنسول کاملا به سبک، مدل و جنس آن بستگی دارد.

تصاویر گالری زیر، مربوط به آینه کنسول های هیگر در شوروم است.

خرید آنلاین آینه و کنسول

رنگ آینه کنسول

یکی از فاکتورهای مهمی که در انتخاب آینه کنسول برای خانه‌‌های کوچک باید به آن توجه داشته باشید رنگ آن است؛ همانطور که می‌دانید رنگ می‌توانید تاثیر بسزایی در فضاسازی داشته باشد.

ازاین‌رو بهتر است از انتخاب آینه کنسول در رنگ‌های تیره و گرم خودداری کنید؛ درعوض انتخاب این المان در رنگ‌های خنثی، روشن و نوود به بزرگ‌تر نشان دادن فضا کمک بیشتری خواهند کرد.

سایز

آینه کنسول جزء المان‌هایی است که ازنظر سایز تنوع بسیار بالایی داشته و می‌توانید مدل‌های بسیار کوچک و کمجا تا بزرگ و چشمگیر را در مورد آن پیدا کنید؛ بنابراین بهتر است که در مورد خانه‌های کوچک از آینه کنسول‌هایی با سایز متوسط رو به کوچک استفاده کنید.

تزئینات و جزئیات

در هر المانی، هرچقدر میزان تزئینات و جزئیات بیشتر باشد باعث می‌شود که محیط اطراف شلوغ‌تر و کوچک‌تر به نظر برسد بنابراین هرچقدر که شما بتوانید آینه کنسولی با تزئینات و جزئیات کمتر انتخاب کنید باعث می‌شود که فضای داخلی خلوت‌تر، بازتر و بزرگ‌تر جلوه کند.

کاربرد آینه کنسول

همانطور که می‌دانید آینه کنسول‌ها کاربردهای متفاوتی می‌توانند داشته باشند که به مدل آن‌ها بستگی دارد؛ برای مثال برخی مدل‌ها از یک کنسول بزرگ به شکل باکس درب‌دار برخوردار بوده و ظاهری مجلل دارند.

این کنسول‌ها بیشتر در مرکز پذیرایی قرار گرفته و از فضای داخلی آن برای قرار دادن ظروف پذیرایی استفاده شده و بر سطح آن اشیاء زینتی ازجمله شمعدان و وسایل تزئینی قرار می‌دهند.

اما برخی مدل‌های دیگر با ظاهری ظریف‌تر مناسب قرار دادن در راهرو و نزدیک ورودی‌ها هستند و بیشتر جهت قرار دادن وسایل دکوری ظریف مانند شمع، مجسمه، گلدان یا وسایل بهداشتی مانند عطر و ادکلن مورد استفاده قرار می‌گیرند.

بنابراین برای خانه‌های کوچک بهتر است از آینه کنسول‌هایی استفاده کنید که ظاهری دکوری داشته و جهت قرار دادن وسایل تزئینی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

چیدمان آینه کنسول در خانه کوچک

زمانی که قصد چیدمان آینه کنسول در خانه کوچک را دارید توجه به محل نصب یا قرار دادن این المان بسیار مهم‌تر است چراکه برخلاف خانه‌های بزرگ شما موقعیت‌های کمتری در این مورد دارید.

بنابراین در خانه‌های کوچک، راهروها، دیوار نزدیک ورودی‌ها،  کنج‌ها و پرتی‌ها، فضاهای مرده و… گزینه مناسبی برای قرار دادن آینه کنسول هستند؛ در این مورد بهتر است تا جای ممکن این المان را دورتر از نقطه کانونی قرار دهید.

جمع‌بندی

آینه کنسول، المانی جذاب است که هم کاربردهای مختلفی داشته و هم جنبه دکوراتیو دارد؛ با قرار دادن آینه کنسول در فضای داخلی می‌توانید دکوراسیون خود را تکمیل و به‌روز نگهدارید.

البته این المان در خانه‌های کوچک در صورتی می‌تواند تاثیر مثبتی داشته باشد که در سایز، سبک، طرح، مدل، جنس و رنگ مناسب انتخاب شود؛ بنابراین در این مورد به نکات ذکرشده توجه لازم را داشته باشید.

در اینستاگرام هیگر با ما همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *