اگر ایده‌ی اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی را در سر دارید باید بگوییم انتخاب جذابی داشته اید ! بدون شک یکی از بهترین ترکیب رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی طوسی و صورتی است. در واقع این دو رنگ در کنار یکدیگر هارمونی بسیار جذاب و چشم‌نوازی را ایجاد می‌کنند.

ترکیب لطیف و طیف ملیح رنگ‌های صورتی و طوسی باعث شده‌ است که این ترکیب رنگ در میان خانم‌ها بسیار محبوب و پراستفاده باشد؛ بنابراین بسیاری از افراد برای دکوراسیون اتاق خواب دخترانه ترکیب طوسی و صورتی را انتخاب می‌کنند.

موفق بودن ترکیب رنگ طوسی و صورتی برای بسیاری از افراد شناخته‌شده است اما اینکه در چه آیتم‌ها و چه المان‌های مکملی این ترکیب را به کار ببرند جای سوال دارد؛ به همین دلیل در ادامه بهترین ایده‌ها را در این زمینه به شما معرفی خواهیم کرد.

4 تصویر زیر توسط هوش مصنوعی تولید شده اند.

1.دیوارها و کف‌پوش اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی

دو المان اصلی و چشم‌گیر اتاق خواب دخترانه که در ترکیب رنگ طوسی و صورتی می‌توانید روی آن‌ها حساب کنید دیوارها و کفش‌پوش اتاق است.

به این منظور می‌توان دیوارها را به کمک کاغذدیواری طوسی کاور کرد و در کنار آن از گلیم، فرش، شگی، قالیچه، موکت و… با تناژ یا ترکیب رنگ صورتی استفاده کنید.

جای این ترکیب رنگ نیز می‌تواند عوض شود البته صورتی بودن دیوارها بیشتر مناسب اتاق کودکان است اما دیوار طوسی برای گروه سنی نوجوان و افراد بالغ نیز معقول است.

2.روتختی، مبل و صندلی

برای اتاق خواب دخترانه در کنار سرویس خواب، المان روتختی، مبل و صندلی نیز می‌تواند بسیار جذاب و راحت باشد؛ به این منظور یک روتختی طوسی در کنار بالشت و کوسن‌های صورتی بسیار جذاب است.

از طرفی وجود یک تخت با ترکیب رنگ طوسی در کنار صندلی، مبل، پاف یا نشیمنی با پارچه صورتی نیز بسیار چشم‌گیر و خاص است.

3.پرده در اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی

یکی از بهترین المان‌هایی که در طراحی اتاق‌خواب دخترانه با ترکیب رنگ طوسی و صورتی می‌تواند به شما کمک کند پرده است.

بنابراین شما می‌توانید پرده اتاق خود را در رنگ صورتی، طوسی یا ترکیب صورتی و طوسی انتخاب کرده و با دیوارها، کفی، وسایل چوبی و… اتاق را از نظر رنگ با آن هماهنگ کنید.

4.المان‌های تزئینی

المان‌های تزئینی باتوجه به ظرافت و گیرایی ظاهری که دارند گزینه فوق‌العاده‌ای برای استفاده ترکیب طوسی و صورتی در اتاق‌خواب دخترانه هستند.

بنابراین در المان‌هایی مانند تابلوها، گل‌ و گلدان‌ها، وسایل دکوری، دیوارکوب‌ها و… می‌توانید از ترکیب رنگ صورتی و طوسی استفاده کنید.

5.وسایل چوبی

المان‌های چوبی اتاق‌خواب نیز گزینه مناسبی برای اجرای ترکیب رنگ طوسی و صورتی در اتاق‌خواب دخترانه هستند؛ به این منظور می‌توان از کمدها، میزآرایش، میز کامپیوتر، دراور، و… با این رنگ‌ها استفاده کرد.

6.دکوراتیو مناسب اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی

دکوراتیوهای مانند شلف و باکس‌های دیواری، آینه، آباژو، استندها، لوستر و… را می‌توان با رنگ صورتی یا طوسی کار کرد و از المان‌های دیگری مانند روشنایی و نورپردازی و… برای ترکیب آن کمک گرفت.

7.پارچه‌ها

المان‌های پارچه‌ای مانند بافت‌های رو تختی و رو مبلی تزئینی، تور دور تخت، آویزها و دیوارکوب‌های بافت و… نیز گزینه مناسبی برای ترکیب رنگ صورتی هستند که می‌توان آن‌ها را با دیوارهای طوسی یا وسایل چوبی هماهنگ کنید.

8.کتابخانه

کتابخانه‌ای با ویترین، تعدادی کتاب، وسایل تزئینی، چراغ مطالعه، قاب‌عکس و… که در آن از ترکیب رنگ صورتی و طوسی کمک گرفته شود یک ایده بسیار جذاب برای دکور اتاق‌خواب دخترانه است.

9.نورپردازی

یکی از جذاب‌ترین ایده‌ها برای اتاق‌خواب دخترانه با ترکیب رنگ صورتی و طوسی کمک گرفتن از نورپردازی است؛ این ایده گیرایی بالا و جلوه ملیحی را به اتاق‌خواب می‌بخشد.

به این منظور کمک گرفتن از ریسه‌ها، آباژورها، دیوارکوب‌ها، نورهای مخفی و… که طیف ملایمی از رنگ صورتی را ساطع می‌کنند بسیار جذاب خواهد بود.

این تناژ نور، در ترکیب با المان‌هایی به رنگ طوسی، مانند پرده، کاغذدیواری، پارچه‌ها و… یک هارمونی فوق‌العاده ایجاد می‌کند.

10. اسباب‌بازی‌ها

اگر اتاق‌خواب دخترانه شما به یک کودک تعلق دارد کمک گرفتن از اسباب‌بازی‌هایی مانند عروسک‌های پشمی، خانه باکس‌های بازی، بادکنک‌آرایی و… در رنگ صورتی می‌تواند در ایجاد این ترکیب رنگ به شما کمک کند.

تصاویر توسط هوش مصنوعی تولید شده اند.

نکات مهم در مورد رنگ اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی

اگر قصد دارید که اتاق‌خواب دخترانه موردنظر خود را بر پایه دو رنگ صورتی و طوسی دکور کنید لازم است که به نکات زیر توجه لازم را داشته باشید.

 • اینکه تمام المان‌های اتاق‌خواب تنها از دو رنگ صورتی و طوسی تشکیل شده باشند چندان ایده‌آل نیست.
 • در این سبک باید بتوانید با شناخت رنگ‌ها، از دیگر رنگ‌های مکمل و مناسب نیز در دکور اتاق بهره ببرید.
 • استفاده از یک تناژ ثابت رنگ صورتی یا طوسی می‌تواند خسته‌کننده باشد بنابراین می‌توانید از رنگ صورتی و طوسی در طیف مختلف کمک بگیرید.
 • باید درنظر داشته باشید که برخی المان‌ها در ترکیب اتاق‌خواب تنها با رنگ صورتی یا طوسی جلوه مناسب دارند.
 • اینکه چه درصدی از ترکیب رنگ موردنظر صورتی و چه درصدی طوسی باشد به نوع المان‌های هر رنگ و سلیقه شما بستگی دارد.
 • بطور معمول هرچقدر سن شما بیشتر باشد استفاده از رنگ طوسی به شکل غالب و رنگ صورتی به شکل مکمل معقول‌تر است و…

مزایای ترکیب رنگی اتاق خواب دخترانه طوسی صورتی

 • طیف گسترده رنگ‌های صورتی و طوسی
 • جلوه عالی و کنتراست مختلف این دو رنگ بر روی متریال‌های مختلفی مانند کاغذ، پارچه، چوب، فلز و…
 • معقول بودن استفاده از این دو رنگ برای بسیاری از المان‌های داخلی اتاق‌خواب
 • وجود رنگ‌های مکمل بسیار متنوع برای بکار بردن در کنار رنگ طوسی و صورتی
 • امکان متعادل‌سازی دکور اتاق با گروه‌های سنی مختلف با تنظیم میزان رنگ‌ طوسی یا صورتی در دکور و توجه به طیف این دو رنگ
 • در دسترس بودن بسیاری از المان‌های اتاق‌خواب در رنگ صورتی یا طوسی و راحت بودن تنظیم دکوراسیون داخلی با این ترکیب رنگ و…

جمع‌بندی

ثبات و آرامش رنگ طوسی در کنار رنگ ملیح صورتی که نماد زنانگی و شادابی است می‌تواند یک ترکیب برنده برای اتاق‌خواب دخترانه باشد.

این ترکیب باتوجه توازن و معقول بودن هر دو رنگ، امکان خلاقیت بسیار بالایی در اجرا را به شما می‌دهد چراکه تقریبا برای تمام المان‌های داخلی یک اتاق‌خواب بکار بردن این دو رنگ پذیرا و متعادل است.

طیف رنگی گسترده صورتی و طوسی به شما این امکان را می‌دهد که سایه‌روشن و کنتراست رنگی جذابی  را در اتاق‌خواب خود ایجاد کنید.

در اینستاگرام هیگر همراه ما باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *